0 Mart 13, 2016

Honda 1948 yılı içinde Soichiro Honda tarafından Japonya’da kurulmuş Japon otomotiv ve motor firması olarak marka olmuştur. İlk başta motosiklet üretimi yapan firma zamanla firmasını genişleterek otomobil, su araçları, robot, güç araçları ve uçak üreten dev bir firma olmuştur. Honda başarısı ve büyüme hızıyla Japon otomotiv sektörünün gelişmesinde büyük katkısı olmuştur. Dünyada motosiklet alanında uzman sayılan firma ayrıca ilk defa hava yastıklı Airbag ı üretmiştir.

Honda Markasının Ülkemizdeki Faaliyetleri

Türkiye’ye 1992 yılında Anadolu Grubu’yla Honda’nın %50 ortaklığını alarak Anadolu Honda Otomobilcilik A.Ş. adı altında kurulmuştur. Gebze Şeker Pınar’ın da 1995 yılı içinde ilk temelleri atılmış olan Honda Türkiye fabrikası ilk olarak 1998 yılında sürekli üretime geçen fabrika, Ocak 2003 tarihi itibarıyla %100 Honda Motor CO. YatırımıylaHonda Türkiye A.Ş. olarak faaliyeti sürdürmeye başlamıştır.

Honda Markasının Son Zamanda Çıkan Yeni Nesil Modelleri

  • Yeni Jazz: Honda 3. nesil B sınıfı otomobili Honda Jazz 2016 modelini tanıttı. Baştan aşağı yenilenen Jazz gövdesi tamamen çekici, daha büyük, arttırılmış iç mekân genişliği, pratik ve etkileyici bir görünüm

Posted in A/G Blog by admin
Sitio web optimizado por: Diseño Web
Plugin Modo Mantenimiento patrocinado por: Wordpress modo mantenimiento